Blog > Komentarze do wpisu
Irlandzki test

Jutro w Londynie o 20:45 Włosi rozegrają towarzyskie spotkanie z reprezentacją Irlandii. Na placu gry zobaczymy między innymi Giuseppe Rossiego, Matteo Darmiana czy Marco Verrattiego w nietypowej dla siebie roli.

d

Towarzyski pojedynek z podopiecznymi Martina O'Neill'a to jeden z ostatnich sprawdzianów przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata. Wyspiarze, których do niedawna prowadził Giovanni Trapattoni nie zdołali zakwalifikować się na mundial, ale do roli testera nadają się znakomicie i co istotne w niedalekiej przeszłości toczyli z Azzurrimi zacięte pojedynki jak choćby ten sprzed dwóch lat z czasu Mistrzostw Europy. 

Cesare Prandelli wystawi dość nietypowy skład, z którego część zawodników do ostatniej chwili będzie walczyło o miejsca w ostatecznej kadrze na MŚ. Z jak najlepszej strony będą chcieli się pokazać zwłaszcza; debiutant Matteo Darmian występujący na prawej stronie defensywy, gdzie przyszło mu rywalizować z doświadczonymi Ignazio Abate oraz Christianem Maggio. Ciekawostką będzie zapewne Marco Verratti, a zwłaszcza pozycja na której zagra czyli trequartista. Osobiście mam spore nadzieje względem gry powracającego do reprezentacji po dłuższej przerwie Giuseppe Rossiego, któremu w napadzie partnerować będzie Ciro Immobile. 

Pełny skład:

Sirigu

Darmian,Bonucci,Paletta

Montolivo,Thiago Motta,Marchisio

Verratti

Immobile,Rossi

piątek, 30 maja 2014, azzurri.blox.pl

Polecane wpisy