Blog > Komentarze do wpisu
Rossi show!

Zerwanie więzadeł krzyżowych, niemal roczna przerwa od piłki, podczas którego jego zespół Villarreal spadł z ligi, powrót do treningów i odnowienie kontuzji, a w tyle głowy myśli dotyczące braku gry na Euro 2012 jak również, to że jeszcze przed nieszczęściem miał wielką szansę na transfer do Barcelony - tak żałośnie jeszcze do niedawna przedstawiała się sytuacja Giuseppe Rossiego. W ostatni weekend jednak Beppe wbił trzy gole Juventusowi w czasie jednej z gier Serie A stając się tym samym nowym bohaterem Florencji.

W czasie dramatycznych wydarzeń związanych z kontuzją Rossi zastanawiał się nad zakończeniem kariery. Wychowanek Manchesteru United zaczął tracić wiarę w to to, że kiedykolwiek wróci do pełni sił. Wcześniej był gwiazdą świetnie spisującego się Villarreal, miał miejsce w pierwszym składzie reprezentacji(Balotelli był zaledwie jego dublerem!)i jak już wspomniałem mocno zabiegała o niego Barcelona, ale ze względu na wcześniejsze odejście z zespołu Cazorli szefowie Żółtej Łodzi Podwodnej zdecydowali się zostawić włoskiego asa w zespole. Później przyszły eliminacje LM, w których Rossi zdobył kluczowe bramki, a 26 października przydarzyła mu się paskudna kontuzja. W owym czasie osłabiony Villarreal tracił na wartości i ostatecznie pożegnał się z najwyższą klasą rozgrywkową w Hiszpanii.

Na szczęście dla Rossiego zakończenie pechowej serii wiązało się z jego przejściem do Fiorentiny, która sporo zaryzykowała sprowadzając do siebie gracza po tak długiej przerwie od piłki.

Teraz nikt w zespole z Toskanii nie żałuje swojej decyzji. Fiorentina Monetelli już w zeszłym sezonie spisywała się bardzo dobrze zajmując ostatecznie czwartą pozycję w lidze będąc przy tym o krok od gry w eliminacjach do LM. W czasie letniego mercato z zespołem pożegnała się jego największa gwiazda czyli Steven Jovetic i mało kto wierzył, że wracający po niemal dwuletniej przerwie Rossi będzie wstanie skutecznie go zastąpić, stąd dodatkowe wzmocnienie przyjściem super strzelca Bayernu Mario Gomeza. W obecnej chwili nikt nie płacze po Joveticu, który zagubił się a Manchesterze City i nie załamuje rąk z powodu szybkiego urazu jakiego nabawił się reprezentant Niemiec gdyż Beppe Rossi spisuje się fantastycznie! 26 letni snajper zanotował osiem ligowych trawień dodając do tego dwie asysty i dodatkowo dwa trafienia w Lidze Europejskiej gdzie jego zespół upatruje się jako jednego z faworytów do ostatecznego triumfu. Powrót do reprezentacji był tylko kwestią czasu i nastąpił w czasie ostatniego eliminacyjnego meczu do MŚ z Armenią, podczas którego Rossi pojawił się na placu gry w drugiej połowie. Wspomniany hattrick z Juventusem to wisienka na torcie jeżeli chodzi o grę byłej gwiazdy Parmy i optymistyczna prognoza na przyszłość tal dla fanów Fiorentiny jak i reprezentacji Włoch.

Jestem ciekaw kiedy Rossi faktycznie wróci nie tylko do kadry, ale i do pierwszego składu ekipy prowadzonej przez Cesare Prandellego. Selekcjoner Azzurrich najczęściej ustawia drużynę stawiając na dwóch ofensywnych skrzydłowych, którzy wspomagają wysuniętego Balotellego, ale ze względu na to co wyprawia Beppe kwestią czasu pozostaje lekka modyfikacja ustawienia tak aby snajper Violi mógł cieszyć swoją grą od pierwszych minut reprezentacyjnych spotkań. 

wtorek, 22 października 2013, azzurri.blox.pl

Polecane wpisy