Blog > Komentarze do wpisu
Końcowe roszady

Włosi rozegrają dziś swoje ostatnie spotkanie w ramach eliminacji do mistrzostw świata. Na stadionie San Paolo w Neapolu zmierzą się z Armenią, która wciąż liczy na drugie miejsce w tabeli.

Po szczęśliwym remisie z Danią czas na komplikację życia innej reprezentacji. Armenia chyba pierwszy raz w swojej historii na koniec gier eliminacyjnych ma matematyczne bo matematyczne, ale jednak jakieś szanse na zajęcie drugiego miejsca w grupie dającego jej możliwość pokazania się w meczach barażowych. Jest to niewątpliwy sukces ekipy, która do niedawna była chłopcem do bicia nawet dla polskiej reprezentacji piłkarskiej. Poprzedni mecz z Azzurrimi co prawda przegrali, w dodatku na swoim terenie, ale doskonale pamiętam, że podopieczni Prandellego mieli potężne problemy i zdobyte trzy punkty można potraktować w ramach sporego fartu.

Jeżeli chodzi o dzisiejszy pojedynek to Prandelli zaserwuje nam ponowną zmianę taktyki! O tak selekcjoner wicemistrzów Europy po raz kolejny zdecyduje się na zamieszanie składem zarówno pod względem taktycznym jak i personalnym. W porównaniu do spotkania z Danią w pierwszym składzie pojawi się zaledwie dwóch piłkarzy; Montolivo oraz strzelec bramki Osvaldo, reszta zostanie zmieniona. Co do rzeczonej taktyki; tym razem Włosi wybiegną w ustawieniu 4-1-4-1 z Andreą Pirlo operującym między defensywą, a drugą linią. Schemat ten będzie zastosowany po raz pierwszy od kiedy za wyniki Italii odpowiada Prandelli i jestem bardzo ciekawy jak wypadnie w praktyce. Wracając do wyborów personalnych to poza wspomnianym Pirlo zobaczymy między innymi; Florenziego, który wraz z kolegami z Romy podbija boiska Serie A, Pasquala wracającego do zespołu po siedmiu latach przerwy czy Insigne, dla którego wielką sprawą będzie występ w rodzinnym mieście. 

Pełne zestawienie:

Buffon

Abate,Bonucci,Astori,Pasqual

Pirlo

Florenzi,Montolivo,Aquilani,Insigne

Osvaldo

Osobiście mam nadzieję, że Prandelli da okazję do zaprezentowania się Giuseppe Rossiemu, jeżeli nie od pierwszych minut to w drugiej części spotkania.

wtorek, 15 października 2013, azzurri.blox.pl

Polecane wpisy