Blog > Komentarze do wpisu
Powrót Rossiego.

Początek nowego roku za udany może uznać włoski napastnik Giuseppe Rossi, który po pięcioletniej przerwie będzie miał ponowną okazję do zaprezentowania swoich umiejętności przed publicznością skupioną na rozgrywkach Serie A. Po fatalnym okresie związanym z kontuzjami i spadkiem Villarreal do drugiej ligi hiszpańskiej jego koszmar został zakończony - przynajmniej w teorii.

rossi

Jeszcze przed kontuzją związaną z zerwaniem więzadeł Rossi prezentował się wyśmienicie dzięki czemu zainteresował swoją osobą szefów FC Barcelony. Niestety dla niego jego ówczesny pracodawca zdecydował się na sprzedaż Santiego Carzolii do Malagi uzyskując tym samym środki finansowe, które pozwalały na pozostawienie u siebie włoskiego snajpera. Niedługo po tym reprezentant Italii doznał kontuzji, która wyeliminowała go do końca sezonu uniemożliwiając tym samym wyjazd na Mistrzostwa Europy. Był to potężny cios dla drużyny Cesare Prandellego, w której to Rossi stał się podstawowym graczem. Na szczęście dla kadry selekcjoner poradził sobie z selekcją napadu zaś Katalończycy sprowadzili do siebie Sancheza i tylko Rossi wraz z Villarreal przeżywali kolejne dramaty pogrążając się coraz bardziej; Żółta Łódź Podwodna spadła z ligi natomiast ich największej gwieździe po powrocie do treningów odnowił się uraz stawiając znak zapytania nad możliwością kontynuowania kariery.

Teraz sprawy nabrały nieco jaśniejszych barw; Rossi znalazł nowego pracodawcę jakim jest wracająca do ligowej czołówki Fiorentina prowadzona przez coraz lepiej czującego się w roli trenera Vincenzo Montellę. Ten stosunkowo młody szkoleniowiec stworzył w Toskanii bardzo ciekawą drużynę, w której prym wiodą tacy zawodnicy jak: pożądany przez najzamożniejsze kluby włoskie Jovetic, niedawny kolega Giuseppe z Villarreal Borja Valero czy doświadczony Claudio Pizarro. Viola stanowi ciekawą mieszankę młodości i doświadczenia o czym najdobitniej stanowi całkiem niezła dyspozycja weterana Luki Toniego, któremu większość ekspertów od ładnych kilku lat radziła zawieszenie butów na kołku. Do końca sezonu pozostało jeszcze wiele czasu, ale patrząc na coraz to lepszą formę Fiorentiny można bez większej przesady stwierdzić, że mają oni realne szanse na miejsce gwarantujące im udział w eliminacjach o Ligi Mistrzów. 

Miejsce Rossiego w drużynie? Osobiście twierdzę, że to idealny klub do odbudowania formy dlatego przedniego gracza. Poza Joveticem Montella ma do dyspozycji wspomnianego Toniego, który bez problemu zadowoli się rolą rezerwowego oraz El Hamdaoui, który przynajmniej jak do tej pory nie powala na kolana swoją grą. Rossi znalazł się więc w idealnej sytuacji, która daje mu możliwość gry w czołowym zespole Serie A i do tego przedstawia optymistycznie walkę o miejsce w pierwszym składzie z pozostałymi rywalami z napadu. Kibicom nie pozostaje więc nic innego jak czekać, aż Beppe ponownie przywdzieje trykot reprezentacyjny i pomoże Azzurrim w drodze do Mistrzostw Świata w Brazylii. 

piątek, 04 stycznia 2013, azzurri.blox.pl

Polecane wpisy