Blog > Komentarze do wpisu
Skromne zwycięstwo.

W swoim przedostatnim spotkaniu w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy Wlosi pokonali Wyspy Owcze 1-0 po bramce Cassano. Podopieczni Cesare Prandellego pomimo wielu sytuacji i generalnej przewagi na przekroju calego spotkania musieli ostatecznie zadowolić się tym stosunkowo skromnym zwycięstwem.

wyspy

Od początku meczu bylo jasne, że Azzurri chcą jak najszybciej objąć prowadzenie. Już w trzeciej minucie swoją pierwszą okazję mial Cassano jednak bramkarz gospodarzy wyszedl z tej sytuacji obronną ręką. Podobnie bylo chwilę później po strzale Montolivo. Na szczęście dla Wlochów w 11 minucie Cassano nie dal szans Torgardowi i po strzale z okolo sześciu metrów dal swojej drużynie prowadzenie. Co ciekawe swoją szansę mieli również gospodarze, a konkretnie Edmunsson, którego strzal minąl bramkę strzeżoną przez Buffona. Do przerwy obie drużyny próbowaly zmienić rezultat meczu jednak dzięki dobrej postawie obydwu bramkarzy wynik nie ulegl zmianie.

Po przerwie podobnie jak na początku spotkania Wlosi chcieli jak najszybciej zdobyć kolejną bramkę. Nie byl to dzień Rossiego; snajper hiszpańskiego Villarrealu nie potrafil zamienić swoich sytuacji na bramkę. Swoje okazje mieli również Maggio oraz Pirlo, ale strzaly zarówno gracza Napoli jak i Milanu byly niecelne. Do niemalej sensacji moglo dojść w 71 minucie kiedy to po strzale Holsa pilka trafila w slupek zaś późniejsze uderzenia Olsena czy Justinussena bezblędnie wylapywal Gigi Buffon.

Po takich spotkaniach jak opisane powyżej cieszyć może przede wszystkim końcowy rezultat. To prawda, że drużyna klasy Italii w dodatku grająca w najmocniejszym zestawieniu mogla wygrać wyżej, ale z perpektywy kolejnych trzech punktów czy też domowej porażki Slowenii w meczu z Estonią pilkarze Prandellego już niemal na pewno mogą czuć się uczestnikami przyszlorocznych Mistrzostw Europy.